Acasă la mine Florile Florinei

Flori urâțite cu haine scumpe. Despre țoape

Fenomen: haine scumpe, de firmă, care mai au un pic şi sunt purtate cu eticheta la vedere, ca să se vadă că ai de unde, deci eşti validată social. Dar nu toată lumea cunoaşte brandurile de top, deci cum să atragă atenția unele domnişoare, cerşind să fie întrebate “cât ai dat pe ea, fată?”. Bingo! Îşi accesorizează ținuta cu flori. Iată ce greşeli puteți evita, ca să nu fiți considerate țoape:
– nu alăturați două obiecte cu personalitate! Dacă aveți pe voi un top fucsia, nu puneți în piept sau în păr o floare enormă de culoare verde, bleu sau chiar albă! Fucsia merge cu fucsia.
– nu stricați un deux-piece alb, din tergal, lână subțire sau satin cu o floare de o culoare puternică! Aceste materiale se pretează la delicatețe. Micuț, pastel, catifelat, asta e cheia.
– florile mari, somptuoase, exotice, merg la costume de baie in culori pale (alb de culoarea untului, gălbui, roz pal, caisă). Dacă alăturăm unui costum de baie multicolor o orhidee-arlechin ne transformăm într-un cocktail!
– mătasea înflorată cu un buchețel multicolor în piept îl va atenua pe acesta din urmă. Bani aruncați!
– imprimeurile-fantezie, avangardiste, foarte colorate nu merg cu flori! Decât dacă vă duceți la nuntă şi le faceți cadou. Nu uitați, mai puțin înseamnă mai mult!
…în rest, iubiți florile în fiecare zi?

 

Publicitate